Jazda po narkotykach

Jazda po narkotykach dopuszczalne stężenie

Aktualnie w polskim prawie brak jest przepisów które w precyzyjny sposób wskazują jaka ilość środków odurzających (narkotyków: marihuana, kokaina, amfetamina, LSD, itd.) decyduje o tym czy mamy do czynienia z wykroczeniem czy przestępstwem. W praktyce, to jak daną ilość środków odurzających zakwalifikować (wykroczenie/przestępstwo) przede wszystkim zależy od organów prowadzących postępowanie (prokuratury/policji) i od biegłych z których pomocy korzystają. Przykładowo, jeżeli biegły (co do zasady toksykolog) w sporządzonej przez siebie opinii stwierdzi, iż w momencie kierowania pojazdem, u kierowcy znajdował się środek odurzający w śladowej ilości (np. który mógł zostać spożyty wiele tygodni przed badaniem) oraz jeżeli środek ten w znikomy sposób wpływał na zdolności psychomotoryczne kierowcy to taki kierowca będzie co do zasady odpowiadał za wykroczenie (np. obecność we krwi delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) w stężeniu poniżej 2,0 – 2,5 ng/ml), natomiast jeżeli biegły stwierdzi, iż stężenie środka odurzającego u kierowcy było znaczne i dodatkowo środek ten w istotny sposób wpływał na zdolności psychomotoryczne kierowcy (tak jakby był w stanie nietrzeźwości po alkoholu) to w takiej sytuacji kierowca będzie co do zasady odpowiadał za przestępstwo (np. obecność we krwi delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) w stężeniu powyżej 2,0 – 2,5 ng/ml).

Jazda po narkotykach kary

Jazda w stanie po użyciu narkotyków jest traktowana jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń) i za to co do zasady grozi:

a) areszt od 5 do 30 dni;

b) grzywna od 50 do 5.000 zł;

c) zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Jazda pod wypływem narkotyków jest traktowana jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego) i za to co do zasady grozi:

a) grzywna w liczbie stawek dziennych od 10 do 540 przy czym stawka dzienna może wynosić od 10 do 2.000 zł;

b) kara ograniczenia wolności od 1 miesiąca do 2 lat;

c) kara pozbawienia wolności do lat 2;

d) zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata;

e) świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Jazda po narkotykach co zrobić

Jazda w stanie po użyciu narkotyków:

a) co do zasady jeżeli jest to nasze pierwsze tego typu wykroczenie, a okoliczności sprawy są bezsporne (np. jeżeli pomiar został wykonany prawidłowo, nie ma innych wątpliwości itd.) to można spróbować skorzystać z instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary które daje szansę na orzeczenie np. wyłącznie kary grzywny bez zakazu prowadzenia pojazdów;

b) natomiast jeżeli są wątpliwości co do prawidłowości wykonanego pomiaru zawartość/stężenia narkotyku (np. zbyt mała ilość krwi pobrana do badania, długi odstęp czasu między zażyciem narkotyku, a wykonanym pomiarem itd.) to warto spróbować powalczyć o wyrok uniewinniający.

Jazda pod wypływem narkotyków:

a) co do zasady jeżeli nie byliśmy wcześniej karani za popełnienie umyślnego przestępstwa, a okoliczności sprawy są bezsporne (np. jeżeli pomiar został wykonany prawidłowo, nie ma innych wątpliwości itd.) to można spróbować skorzystać z instytucji warunkowego umorzeniu postępowania które daje szansę na modyfikację kary np. 1 rok zakazu prowadzenia pojazdów i 2.000 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zamiast 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów, 5.000 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także kary 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat, a co najważniejsze, dzięki warunkowemu umorzeniu postępowania nie będziemy widnieć w Krajowym Rejestrze Karnym jako osoba karana;

b) natomiast jeżeli są wątpliwości co do prawidłowości wykonanego pomiaru zawartość/stężenia narkotyku (np. zbyt mała ilość krwi pobrana do badania, długi odstęp czasu między zażyciem narkotyku, a wykonanym pomiarem itd.) to warto spróbować powalczyć o wyrok uniewinniający.

Jazda po narkotykach pomoc prawna

Jazda po narkotykach jest jednym z najczęściej popełnianych wykroczeń/przestępstw związanych z ruchem drogowym za którego popełnienia grożą jedne z najbardziej dotkliwych kar (przede wszystkim zakaz prowadzenia pojazdów), dlatego jeżeli dojdzie do sytuacji w które zostaniemy zatrzymani za jazdę po narkotykach należy dokładnie przeanalizować stan faktyczny sprawy, sprawdzić czy np. nie popełniono podczas badania zawartości/stężenia narkotyków błędów tak aby wybrać najbardziej korzystne w danej sytuacji rozwiązania oraz aby zminimalizować ryzyko otrzymania surowej kary lub aby doprowadzić do uniewinnienia.

Zatem jeśli chcesz otrzymać poradę prawną w Twojej sprawie lub skorzystać z pomocy prawnej skontaktuj się z nami.

Zatrzymanie prawa jazdy za narkotyki – konsekwencje, jak się zachować? https://legalnajazda.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-za-narkotyki

Źródło: flickr.com Licencja: creativecommons.org

101 thoughts on “Jazda po narkotykach

 1. Co w przypadku jak ktoś dłuższy czas notorycznie palił marihuanę, po ostatnim spożyciu do czasu narkotestu w formie badania śliny i krwi minęło 12 h? Tzn jakie grożą konsekwencje i czy to, że to pierwszy raz kara może być niższa bądź „lżejsza”

  1. Szanowny Panie Adrianie

   1. Jeżeli ktoś notorycznie pali thc, to najpewniej w krwi wyjdzie duże stężenie nieaktywne (które co do zasady nie jest brane pod uwagę) oraz stężenie aktywne (które jest brane pod uwagę czy dany czyn zakwalifikować jako przestępstwo czy jako wykroczenie), jednakże w przypadku stężenia aktywnego trudno przewidzieć jaka będzie jego wysokość. Niezależnie jednak od wysokości stężenia aktywnego, podstawą uznania czy dana osoba znajdowała się pod wpływem thc (przestępstwo) czy w stanie po jego użyciu (wykroczenie) jest między innymi stwierdzone zachowanie danej osoby w momencie badania, jego właściwości osobiste, fizyczne, itd.;

   2. Konsekwencja bycia pod wpływem thc albo po jego użyciu zostały szeroko opisane w niniejszym artykule;

   3. Jeżeli to jest pierwszy raz, to tak, kara może być lżejsza.

   Pozdrawiam

 2. Tak naprawdę wszelkie działania adwokatów pogłębiają to zjawisko i udowadniaj,że można i należy palić tylko trzeba wiedzieć jak oszukać siebie i sąd! skandal-pieniądze to nie wszystko panowie „mecenasi” źli doradcy diabła………skandal

  1. Szanowny Panie Jarosławie

   Dziękuję za wyrażenie swojej opinii, jednakże muszę zaznaczyć, iż my nie jesteśmy od oceniania ludzi, ich zachowań i czynów. Jeżeli ktoś zwraca się do nas o pomoc to jesteśmy od tego, aby mu jej udzielić. Oczywiście jeżeli tylko będzie Pan w okolicach siedziby Kancelarii i będzie miał Pan ochotę, z przyjemnością zaproszę Pana na dobrą kawę przy której będziemy mogli szerzej omówić podniesione przez Pana zagadnienie, a także kwestię etyki zawodowej adwokata, jak i samą instytucję zawodu adwokata.

   Pozdrawiam

 3. Syn leczy się psychiatrycznie na depresję. Zażył więcej niż miał zalecone od lekarza tabletek . Tritico i Nasen . Prowadził auto i miał kolizję. Co można w tej sytuacji zrobić? Proszę o pomoc.

  1. Szanowna Pani Grażyno

   Odpowiedź na Pani zapytaniem zostałą wysłana drogą mailową.

   Pozdrawiam

 4. Panie mecenasie mam taką sprawę zostałem zatrzymany przez policję między świętami a nowym rokiem w wydychanym powietrzu nie stwierdzono zawartości alkoholu ,ale pobrano mi krew z wyniku badań pani prokurator oznajmiła mi że stężenie wyszło w przeliczeniu na alkohol 0,5 promila to jest 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów i 5 tyś. kary grzywny ,po dobrowolnym poddaniu się karze ,nie wiem co robić gdyż w tym dniu nic nie zażywałem choć wcześniej tak

  1. Szanowny Panie Mariuszu

   Z wielką ochotą Panu pomogę, jednakże, aby to uczynić potrzebuję dodatkowych informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić pod numer 697248428.

   Pozdrawiam

 5. Witam zostalem zatrzymany przez niemiecka policje dostalem narkotest sliny wykrylo mi amfetamine oraz thc, zostalem zabrany na krew po czym odwuezli pod auto. Nie zatrzymali mi prawa jazdy, obecnie czekam na wyniki badan krwi ktore maja przyjsc poczta. Moje pytanie do pana, jakie moga byc konsekwencje czy zabiora mi prawo jazdy? Policjant wspomnial o zakazie wjazdu do niemiec na rok oraz jakis testach. BardzO prosze o doradzenie co robic gdy juz te wyniki przyjda. Pozdrawiam

  1. Szanowny Panie Mateuszu

   Obawiam się, iż niestety nie będę Panu wstanie pomóc, ponieważ nie znam niemieckich przepisów dotyczących jazdy pod wpływem środków odurzających. Oczywiście proszę spróbować jakoś „dogadać:” się z organem niemieckim, aby nie zatrzymywał Panu prawa jazdy.

   Pozdrawiam

   1. Witam mam pytanie ile czasu ma policja na przedstawienie mi wyników krwi? Po jakim czasie nawet gdyby wynik był pozytywny badanie jest nie ważne? Bo wiem że jest jakiś na to czas po tym czasie jeśli policja nie zmieści się w czasie prokurator występuje o zwrot prawa jazdy właścicielowi wiem bo czytałem pisma kolegi który miał za to zabrane już dwa razy proszę o odpowiedz

    1. Szanowny Panie Danielu,

     co do zasady policja ma czas 30 dni na uzyskanie opinii w zakresie stężenia środków odurzających w organizmie. Jeżeli w tym czasie nie zostanie uzyskany wynik badania krwi to co do zasady prawo jazdy powinno zostać zwrócone. Z doświadczenia jednak wiemy, że często przepis ten jest ignorowany przez organy postępowania, jeżeli strona sama nie walczy o zwrot dokumentu.

     Należy jednak pamiętać, że nawet jeżeli w tym okresie nie zostanie uzyskany wynik badania krwi to nie powoduje to umorzenia postępowania. Prawo jazdy powinno zostać zwrócone ale sprawa dalej się toczy i w przypadku ustalenia, że w organizmie znajdowały się środki odurzające to będzie toczyło się zwyczajne postępowanie karne lub wykroczeniowe w ramach którego może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

     W razie dalszych pytań lub w sytuacji jeżeli chciałby Pan skorzystać z naszej pomocy, zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

     Pozdrawiam

    2. Witam mam pytanie ile czasu ma policja na przedstawienie mi wyników krwi? Po jakim czasie nawet gdyby wynik był pozytywny badanie jest nie ważne? Bo wiem że jest jakiś na to czas po tym czasie jeśli policja nie zmieści się w czasie prokurator występuje o zwrot prawa jazdy właścicielowi wiem bo czytałem pisma kolegi który miał za to zabrane już dwa razy proszę o odpowiedz

     1. Panie Danielu,

      nie ma terminu po którym badanie krwi staje się nieważne. Jak już wcześniej podałem w odpowiedzi na Pana pytanie jedyny termin ustawowy to 30 dni w czasie których jeżeli nie ma wyniku to powinni Panu oddać prawo jazdy na czas trwania postępowania. Nie powoduje to jednak umorzenia postępowania i jeżeli zostanie Pan skazany to może zostać wobec Pana orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów w wyroku.

      Pozdrawiam

   1. Szanowny Panie Damianie

    Miejmy nadzieję, że tak będzie, jednakże to czy nic nie zrobią, będzie głównie zależało od metabolizmu oraz od ilości przyjętych środków.

    Pozdrawiam

 6. Panie Mecenasie zostałem zatrzymany siedząc w aucie na parkingu. W aucie miałem 4gramy marihuany. Zatrzymano mi prawo jazdy, bo stężenie we krwi wynosilo 0.5 promila.
  Dodam, że wcześniej miałem zawiasy na dwa lata za posiadanie przy sobie marihuany.
  Czekam na sprawę. Prokurator żąda 6mcy więzienia i zabranie prawa jazdy na 3lata.
  Zależy mi na prawo jazdy, czy jest szansa na skrócenie zakazu?

  1. Szanowny Panie Przemysławie

   1. Jak najbardziej taka szansa istnieje, jednakże to w głównej mierze zależy od treści Pana wyjaśnień, od jakości materiału dowodowego zgromadzonego w postępowaniu (czy nie ma w nim jakich braków, niedopatrzeń, itd.) oraz od wysokości stężenia środka odurzającego stwierdzonego w Pana krwi. Jeżeli Pan sprawę dobrze poprowadzi to istnieje szansa na skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów;

   2. W razie dalszych pytań lub w sytuacji jeżeli chciałby Pan skorzystać z naszej pomocy, zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 7. Witam mam pytanie jak zapale na imprezie np w sobotę jonta około godziny 22 o której God mógłbym bezpiecznie prowadzić samochód by nie zostać oskarżony o jazde po mj

 8. Szanowny Panie Kostuch

  Trudno jednoznacznie udzielić mi odpowiedzi na Pana pytanie, ponieważ to wszystko zależy od tego ile thc Pan wypali, czy będzie zmieszany czy „czysty”, od Pana właściwości i warunków osobistych, od Pana metabolizmu, itd., dodatkowo biologiczny okres półtrwania dla thc co do zasady wynosi 90-120 minut. Niemniej jeżeli wypali Pan thc w godzinach wieczornych po upływie 2 dni raczej już w Pana organizmie nie powinnna znajdować się aktywna wartość thc, jednakże nieaktywna wartość thc może utrzymywać się z organizmie nawet do kilku tygodni. Na marginesie dodam, iż w sprawach karnych/o wykroczenie brana jest pod uwagę wysokość stężenia aktywnego thc.

  Pozdrawiam

  1. Bardzo dziękuję za informację Panie Sławku najlepiej będzie chyba wyprowadzić się na zachód bo ten kraj pewnie długo jeszcze będzie zacofany w tych sprawach oby było więcej takich ludzi jak Pan w tym kraju na internecie dużo takich txt-ów co straszą, że nie można prowadzić nawet dwa tygodnie dlatego pytałem ponieważ w tym kraju patologia ustaw prawnych nie zdziwiła by mnie 🙂

   1. W niedługim czasie przekona się Pan że droga na której wielu ludzi idzie to droga do śmierci.

    A zacofanie o jakim pan mówi to dla mnie raczej PLUS na drodze ku znalezieniu drogi do życia wiecznego.

    Więcej informacji w instrukcji od konstruktora wszechrzeczy , w tym i człowieka – Słowie Bożym.

 9. Dzień dobry. Jak wyglada stężenie u palacza który pali nachodzone po pracy przerwa między paleniem wynosi 16 godzin. Czy przy takim przyjmowaniu stężenie aktywne będzie wynosiło 0,5 promila?

  1. Szanowny Panie Kamilu

   Trudno jednoznacznie udzielić mi odpowiedzi na Pana pytanie, ponieważ to wszystko zależy od tego ile thc Pan wypali, czy zapali Pan raz, czy będzie palił Pan ciągiem co 16 godzin, czy zapali Pan “czyste” thc czy zmieszane, od Pana właściwości i warunków osobistych, od Pana metabolizmu, itd., dodatkowo biologiczny okres półtrwania dla thc co do zasady wynosi 90-120 minut. Niemniej jeżeli wypali Pan raz, to raczej po 16 godzinach nie powinno znajdować się w Pana krwi aktywne stężenie thc, natomiast jeżeli będzie Pan palił przez jakiś dłuższy okres czasu z przerwami to aktywne stężenie thc może utrzymywać się nawet kilkanaście godzin po ostatnim spożyciu.

   Pozdrawiam

  1. Szanowny Panie Kostuch

   Mając na uwadze, iż w przypadku jazdy po środkach odurzających nie ma ściśle określonych progów od których zaczyna się wykroczenia lub przestępstwo (tak jak mamy to w przypadku jazdy po alkoholu), oprócz samej wysokości stężenia muszą być brane po uwagę między innymi zachowanie się danej osoby podczas zatrzymania jej właściwości i warunki osobiste, itd. Najpowszechniejszym przyjmowanym progiem od którego zaczyna się przestępstwo jest przykładowo 2,5 ng/ml thc, ale niektóre orzeczenia, komentarze mówią nawet o 5, 10 ng/ml thc, natomiast wykroczenie może zaczynać się już o 1 ng/ml thc. Jednakże zaznaczam, iż w zależności od okoliczności o których wspomniałem progi te mogą ulegać zmianie.

   Pozdrawiam

 10. Witam zatrzymali mnie miałem przy sobie 0.7g suszu została mi pobrana krew w wynikach krwi wyszło 3.1 ng/mg czy jest jaka kolwiek szansa na to żeby wybronic się i mieć prawo jazdy dodam że nigdy wcześniej nie byłem karany pracuje jako kierowca za 1634 zł place alimenty 600zl i mam drugą rodzinę z osobą nie pełno sprawna z którą wspólnie wychowujemy też jej syna

  1. Szanowny Panie Miodek

   Jak najbardziej, przy podjęciu stosownych kroków, jednakże celem udzielenia Panu szczegółowej odpowiedzi, zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

   1. Witam policja zatrzymała mi prawo jazdy i napisałem zażalenie do prokuratury i mam takie pytanie pani policjant prowadząca moja sprawę mówiła że mogę jeździć bez dokumentu prawa jazdy bo mam jeszcze uprawnienia które cofnie mi dopiero sąd na rozprawie czy to prawda?

    1. Szanowny Panie Miodek

     Nie do końca, ponieważ z momentem fizycznego zatrzymania prawa jazdy Pana uprawnienia do kierowania pojazdami są zawieszone, a wynika to z art. 104a Ustawy o kierujących pojazdami, a więc w sytuacji gdyby przed rozstrzygnięciem Pana zażalenia zostałby Pan zatrzymany przez policję to grozi Panu mandat karny za brak dokumentu prawa jazdy do 250 złotych, a także zarzut jazdy bez uprawnień z art. 94 k.w.

     Pozdrawiam

     1. Witam ile czasu ma prokurator na odpowiedź z zażalenia minął już tydzień a jeszcze żaden list nie przyszedł czy w prokuraturze można otrzymać odpowiedź jak bym zajechal zapytać?

    2. Szanowny Panie Miodek

     Co do zasady prokuratura ma 14 dni na wydanie postanowienia o zatrzymaniu bądź nie prawa jazdy od daty otrzymania wniosku o jego zatrzymanie. Oczywiście może Pan podjechać i zapytać się na jakim etapie jest Pana sprawa lub może Pan też zadzwonić.

     Pozdrawiam

 11. wspomniał Pan, że „w sprawach karnych/o wykroczenie brana jest pod uwagę wysokość stężenia aktywnego THC”. czy policyjne testy narkotykowe na ślinę stosowane przez drogówkę wykrywają jedynie aktywne THC czy może podają wynik bez rozróżnienia? innymi słowy czy można być zatrzymanym podczas kontroli drogowej po przykładowo 3 dniach od zapalenia (brak aktywnego THC, możliwe THC nieaktywne)?

 12. Szanowny Panie a666

  1. Brana jest pod uwagę wysokość stężenia, ale powinny być również brane pod uwagę właściwości, warunki osobiste oraz sposób zachowania się podczas zdarzenia, itd.;

  2. Policyjne narkotesty co do zasady są bardzo czułe i wyrywają stężenie np. thc zarówno aktywne, jak i nieaktywne, nawet do dwóch, trzech tygodni po zażyciu. Tylko, że z reguły, po dwóch, trzech tygodnia to co do zasady będzie wykryte stężenie nieaktywne;

  3. Dodatkowo policyjne narkotesty nie rozróżniają stężenia aktywnego od nieaktywnego, po prostu wykrywają, że jakieś, nawet minimalne stężenie środka odurzającego się w organizmie znajduje i w takiej sytuacji policja może zatrzymać prawo jazdy na czas uzyskania wyników opinii biegłego toksykologa.

  Pozdrawiam

  1. dziękuję za szybką i merytoryczną odpowiedz. pozwolę sobie dopytać o kilka poruszonych przez Pana wątków:

   1. czy wykrycie nieaktywnego THC – już w laboratorium wszak jak Pan wspomniał testy drogówki nie robią rozróżnienia na status substancji – może być podstawą do wysunięcia oskarżeń przez prokuraturę?

   2. czy zostanie skazanym, np. na grzywnę, za jazdę 'po spożyciu' (nie 'pod wpływem') wiąże się również z automatycznym odebraniem prawa jazdy? a jeśli tak to czy po zwróceniu dokumentu trzeba ponownie zdawać egzaminy państwowe?

   1. Szanowny Panie a666

    1. W sprawach o wykroczenia oraz przestępstwa co do zasady jest brana wyłącznie wartość aktywna, ponieważ z założenia ma ona jakiś wpływ na psychomotorykę kierującego;

    2. Zostanie ukaranym (skazanym jest się w sprawach o przestępstwo), oczywiście może wiązać się też z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i w tej sytuacji, jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów będzie orzeczony do roku czasu to nie ma obowiązku zdawania ponownie egzaminu na prawo jazdy. Natomiast niezależenie od trwania zakazu prowadzenia pojazdów za tego typu czyn obligatoryjnie trzeba przejść badania psychologiczne, lekarskie, kurs reedukacyjny, itd.

    Pozdrawiam

 13. Witam ,widze bardzo konkretne odpowiedzi i mam też pytanie. Żuciłem palenie z wjazdem do polski ,paliłem 4 miesiace codziennie w holandi, srednią i mocna trawke, cały czas mieszną, pół na pół z tytoniem. I teraz tak poszłem stara myślą ze wystarczy 3 do 4 dni jak to pare lat temu było. Kupiłem test na śline za ok. 25 zł i około 4go czy 5go dnia go zrobiłem wyszło negatywnie nic niewykryło ale widze że potrzeba dwa tygodnie dla pewności jak nie trzy heh. Od badania minelo ok. 3 dni czyli okolo 7/8 dni totalnie. I jakby było mało dzisiaj czyli dajmy nato 8go dnia jezdziłem samochodem z koleszka i on spalił około 3ch skrętów w mojej obecności w aucie. Mam otwierany dach który ciagle był otwarty ale okno pasażera sie nie otwierało i dym lecial na mnie mozna powiedzieć nie probowałem unikać i dostałem potów, trzęsiawek, można powiedzieć ciśnienie dało o sobie znać,odwiozłem go do domu pojechałem zjeść i po godzinie znowu sie znim spotkałem i wtedy gdy jarał 3go skreta można powiedzieć chuchnoł mi prawie w twarz z dwa do trzech razu i poczułem ze troche mnie chwyciło tym razem i zwątpiłem. I teraz tak samochód pewnie dla niepalącego jest możliwość że śmierdzi. I teraz oco mi chodzi. Jeśli odczekam te 2 do 3 tygodni i ślina niebedzie w stanie nic wykazać, ale bedzie smród powodem bądz nastąpi kolizja i dojdzie do innych badań to rozumiem ze najmniejszy wyrok to 6mc zakazu jazdy tak ? Czyli mozna powiedzieć ze po tym paleniu w holandi jestem teraz spalony do momentu oczyszczenia sie krwi z thc ? Czyli ile czasu na oko trzeba odczekać żeby być w 100% pewnym że nieponiose żadnych odpowiedzialności z tego tytułu że paliłem, pewnie ok. pół roku? :/ I czy dobrym rozwiązaniem jest pojść na komende i poprosić o przeprowadzenie takiego testu na śline. Czy w świetle prawa musze czekać do oczyszczenia się tej krwi żeby legalnie jeździć w polsce? Chyba jedynym pewnym rozwiązaniem to odstawić samochód na jeszcze 2 tygodnie i wtedy dopiero wyjechać. Bo jeśli nawet przejde to badanie na komendzie to i tak policja bedzie wiedzieć że wystarczy mnie wrzucić na krew czyli to tak jakbym sie im wystawił? Z góry dziękuje za odp.

  1. Szanowny Panie Robercie

   Mam nadzieję, że przeprowadzona rozmowa teleofniczna wyjaśniła wszystkie Pana wątpliwości. Oczywiście, w razie dalszych pytań proszę dzwonić.

   Pozdrawiam

 14. Tak jest, jak narazie wszystko ok, wielkie dzięki. Bardzo mi pan pomógł. Jestem już spokojniejszy. Podejście pierwsza klasa, polecam, życzę powodzenia w interesach.

 15. Witam, mam pytanie, czekam za wynikami z krwi już dwa miesiące i zaczyna mnie to niepokoić złapali nas z trawka mieliśmy ok 5, ja kierowałem na komendzie pobrali mi mocz i z moczu wykryło, następnie wzięli mnie na krew, jestem raczej pewien ze wyjdzie większa ilość ponieważ rano po pracy paliłem a złapali nas ok 18, jak się bronić w sądzie? Jeśli zabiorą już prawo jazdy na te 3 lata jest możliwość skrócenia wyroku po odbyciu połowy kary jak w sprawie alkoholu? Czy jeśli wykryje mi przekraczająca ilość to od razu na starcie dostaje 3 lata zakazu czy można starać się „negocjować”? Dodam ze nie zabrali mi prawo jazdy po tym jak wykryto mi w moczu

  1. Szanowny Panie Grzegorzu

   1. Oczywiście, że istnieje taka możliwość, to, że wyjdzie stężenie wskazujące, że popełnił Pan przestępstwo to wcale nie oznacza, że zostanie Pan za nie skazany, tak samo nie oznacza, że z automatu otrzyma Pan zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Dużo zależy od przyjętej przez Pana linii obrony, jeżeli dobrze Pan sprawę poprowadzi to istnieje szansa nawet, żeby zakaz prowadzenia pojazdów był właśnie na rok;

   2. Niestety, ale co do zasady nie ma możliwości skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów tak jak w przypadku jazdy po alkoholu.

   3. W razie dalszych pytań zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 16. Dzień dobry,
  Równo trzy tygodnie temu zarekwirowano mi prawo jazdy z racji wykrycia w ślinie stężenia benzodiazepinów. Jestem w 100% pewien że nigdy ich nie zażywałem. Zaraz po badaniu śliny zostałem zawieziony na badania krwi. Policjant mówił, że będą kontaktować się w przeciągu tygodnia – do teraz zero kontaktu. Prowadzenie samochodu należy do moich obowiązków zawodowych a w związku z brakiem takiej możliwości firma ponosi stratę. Czy jestem w stanie jakoś osądzić ich za niekompetentne urządzenia do badania śliny i przeciągania w czasie?
  Pozdrawiam.

  1. Szanowny Panie Szymonie

   1. W takim razie zalecam skontaktować się we własnym zakresie z policjantem prowadzącym sprawę celem ustalenia co się dzieje, jak jakim etapie jest postępowanie, niemniej teraz pewnie czekają na opinię biegłego, na którą czeka się czasami kilka miesięcy;

   2. W razie dalszych pytań zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 17. Dzień dobry panie mecenasie.

  Niespełna pół roku temu zatrzymano mi prawo jazdy za jazdę po spożyciu marihuany. Otrzymałem wyrok skazujący na 6 miesięcy zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zostałem również skierowany na psychotesty oraz badania lekarskie. Moje pytanie dotyczy zakresu tych drugich – czy podczas badań pobierana jest krew celem stwierdzenia zawartości w niej metabolitów rozkładu THC? Na wykonanie badań mam jeszcze 3 tygodnie, a jako że regularnie palę, nie wiem czy robić sobie przerwę, a jeśli tak to jak długą? Czy stwierdzenie nieaktywnych czynników może skutkować ponownym skierowaniem sprawy do sądu i przedłużeniem okresu obejmującego karę?

  Pozdrawiam

  1. Szanowny Panie Piotrze

   Trudno jednoznacznie wskazać mi jak długo ma Pan sobie przerwę zrobić, ponieważ czas metabolizmu thc zasadniczo zależy od właściwości i warunków osobistych, niemniej w Pana przypadku zalecam na pewno już teraz zrobić sobie przerwę, a przed samymi badaniami pójść prywatnie do lekarza celem wykonania badań stricte pod kątem badań w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy i jeżeli wyjdzie w krwi jakieś stężenie thc to zalecałbym przesunąć termin właściwych badań.

   Pozdrawiam

 18. Witam . Na wstępie chciałbym napisać iż Pan mecenas i ta strona jest prze super.
  Sprawa moja wygląda następująco..
  Palilem regularnie , lecz w Na prawde znikomych ilościach. Pracuje jako kierowca i nigdy nie dawałem sobie folgowac za kółkiem z uwagi na bojaźn co do tego żeby nie być otumaniony..
  Zostałem zatrzymany do rutynowej, akurat miałem pecha bo sobie testowali nowe narko testy. I bach wykazało. Z 5 godzin wcześniej złapałem maciupenkiego maszka że nawet nie koniecznie to poczułem. W momencie kontroli byłem trzezwiutki , przynajmniej się tak czułem…. zabrali mnie na krew itp , zatrzymali mi prawko .. sam Pan policjant który na prawdę się nade mną litowal sam mówił że jest mu mnie szkoda że w żaden sposób nie wykazuje i wykazywalem jakich kolwiek nawet najmniejszych oznak odurzenia powiedział że dużo dają jego zeznania A będą one na moja korzyść i oczywiście w zgodzie z prawda….
  Chciałbym się dowiedzieć, bo godze się na wszelkie ewentualne kary , czy da sie zrobić tak by tego prawka nie tracić
  … zaznajamialem się że sprawami i słyszałem o podobnych przypadkach do mojego gdzie na sprawie zostawało oddawane prawko z uwagi że powołany przez tego kogoś toksykolog i zeznania policjanta wykluczalo jaki kolwiek wpływ na psychomotoryke ..
  Czy jest to jakaś linia obrony?

  1. Szanowny Panie Bartoszu

   1. Na wstępie dziękuję za miłe słowa;

   2. Natomiast, aby Panu pomóc oraz udzielić jak najbardziej trafnej porady odnoszącej się do Pana sytuacji potrzebuję więcej informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 19. Witam bardzo serdecznie.
  W styczniu 2018 roku zostałam zatrzymana przez policję. Znaleźli metaamfetamine przy mnie chociaż ja nic nie spozywalam wtedy. Zabrali mnie na pobranie krwi do szpitala. Wrócilismy na komisariat. Dostałam dwa wezwania na kolejny dzień jedno za posiadanie a drugie za jazdę pod wpływem. Następnego dnia pojechałam na wezwanie. Najpierw poszłam do pokoju przesłuchań od wezwania za posiadanie. Tam Pani spisała moje zeznania. Zapytała czy spozywalam coś. Odpowiedziałam że ostatni raz w wieku 16 lat palilam marihuane a w tam tej chwili miałam 24 lata. Za posiadanie zaproponowala mi samoukaranie a że to pierwszy raz to karę grzywny i wyrok w zawieszeniu. Okey. Zgodizlam się. Zapytałam czy Mam jeszcze gdzieś iść bo mam inne wezwanie za jazdę pod wpływem. Odpowiedziala że nie, bo nigdzie nie będą tej krwi wysyłać. I żebym zeszła do sekretariatu tylko odebrać jakieś papiery z pouczeniem. Zrobiłam co mowila. I pojechałam do domu.
  Jakoś w połowie kwietnia zadzwonił do mnie policjant i pwoiedzial że mam przyjechać na komisariat bo musi postawić mi kolejny zarzut. Jazda pod wpływem. Zatkało mnie. Ze co proszę?! Jazda pod wpływem?! Pod wpływem czego!? – proszę przyjechać to się Pani wszystkiego dowie. Zebrałam się i pojechałam jak najszybciej mogłam. Pytam policjanta o co chodzi a on do mnie ze mam pani wyniki badań z krwi jechała pani pod wpływem. Mówię że to niemożliwe. Co mi tam wyszło zapytalam. Nie pamiętam dokładnie. Wiem że w przeliczeniu na promile miała pani 0.51. Pwoiedzialam że nie wierzę w to. I że Chce zobaczyć te wyniki i dlaczego nie przyszły mi na mój adres jak wszystkim tylko Pan mnie wzywa tutaj telefonicznie. Udawał przez chwilę że ich szuka i mowi po chwili że nie może znaleźć bo zapomniał że są w prokuraturze. To zapytalam to jak tak na słowo mam wierzyć w to ico dalej z tym robić. No nic. Będę musiał wymyslec pani jakąś karę. Pomyślałam sobie no super i co teraz. Popodpisywalam jakoes dokumenty i pwoiedzial że na dziś to wszystko. Zadzwonię do Pani i się umówimy. Za jakiś czas zadzwonil że ma już dla mnie karę żebym przyjechała. Pojechałam. Dostałam Kare 3 lata zakazu prowadzenia pięć tysięcy do zapłaty i rok w zawieszeniu na rok. Rozplakalam się i powiedziałam że absolutnie się nie zgadzam i kieruje wniosek do sądu. Odpowiedział chamsko jak ma Pani kasę i Panią stac to proszę bardzo. Kazał oddać mi dokument prawa jazdy do sprawy. Wiec oddałam. Nie otrzymalam żadnego pokwitowania zabrania dokumentu ani nic. I tak było. Pod koniec czerwca pojechałam na sprawę. Która była bez sensu. Nawet na rozprawie sędzia nie chciał pokazać mi wyników bo stwierdził że zostałam już zapoznana z ich treścia co było nieprawda oczywiście. Wyroku nie usłyszałam. Sędzia powiedzial że mam przyjść za dwa tygodnie na odczytanie wyroku. Pomyślałam że to jakieś żarty ale sąd znałam tyllo z telewizji wiec nie wiedziałam co mowic i co robic. Poprosiłam o krótszy zakaz prowadzenia pojazdów chociaż byłam tal naprawdę niczemu winna. Nie wiedziałam co robić. Czułam się tam strasznie niezręcznie. Podziekowalam i wyszłam.
  Dwa tygodnie pozniej nadszedł czas niby odczytania wyroku. Dowiedziałam się od znajomych ze nie ma czegoś takiego jak wyrok za dwa tygodnie. No to nie pojechałam tam bo nie wiem czemu ale bałam się tego co usłyszę i zdałam sobie sprawę że w tam tym dniu tak naprawdę uprawomocni się wyrok który powinien ogłosić mi dwa tygodnie temu i już nic z tym nie zrobię. Zalamalam się. Moje zycie Leglo w gruzach. Byłam w ciąży i jeszcze bez prawa jazdy. Po jakimś czasie przyszło mi z sądu ze mam do zapłaty 5000 na rzecz komuś tam. Już wiedziałam co to znaczy. Masakra. Zastanawiam się do dzisiaj po co w ogóle poszłam na tą sprawę skoro i tak mic się nie zmieniło tyllo w oczach siedzi idiotke z siebie zrobiłam.
  Jakis czas później przyszło mi pismo ze starostwa że na podstawie wyroku z maja cofnieto mi uprawnienia na okres 3 lat i coś tam coś tam. Zaczęłam się zastanawiać jak wyroku z maja. Przecież wyrok otrzymałsm jakoś na początku lipca bo sprawę miałam na koniec czerwca. Sugerując się tym co mówił sędzia że Mam przyjsc za dwa tygodnie po wyrok. Nic już nie rozumiałam wtedy. W maju to policjant zaproponowal mi wyrok ale go nie przyjęłam i Wysłal wniosek do sądu o sprawę.
  Panie Mecenasie. Błagam Pana. Proszę mi pomoc. I pwoiedziec czy to co ja tutaj opisuje to jest normalne? Wszystko robili zgodnie z prawem. To że tych testów nigdy na oczy nie widziałam. Ze nikt przy mnie ich nie wysyłał? Bo ja codziennie nie moge spać po nocach i chce mi sie płakać bo nie wierzę w to co mi się przytrafiło. Mam malutka coreczke i zamiast cieszyć się z jej wychowywania i bycia mama to i jestem głowa w innym świecie i żyje tymi problemami. Prosze wyrazić się Panie mecenasie co Pan o tym myśli. Wiem że minęło już dużo czasu od tego ale mi to nie daje spokoju. Gdy komuś o tym opowiadam to komentuje to tak że nie może uwierzyć w to że policja popełniła tyle bledow. Ja to zaczęłam juz myslec że żadncyh wyników nigdy nie było i nie ma. Ze najzwyczajniej w świecie dałam się wrobić tylko zastanawiam się czy sędzia i policjant byliby skłonni posunąć się do czegoś takiego. Nie mam pojęcia dlatego zwracam sie do Pana. Nie mam naert żadnych dokumentów i papierow związancyh z całą tą sprawa. Wszystko tak jak pisałam wyżej. Nawet wezwania telefoniczne.
  Wiem że innym osobom wyniki testów przychodzs do domu na ICh adres wraz z opinią biegłego. Ja swoich na oczy nie widziałam.
  Pozdrawiam serdecznie i liczę że znajdzie Pan odpowiedź na moje nurtujące mnie pytania i trochę mi Pan ulży. Z góry bardzo ale to bardzo dziękuję. Nie zadreczam się już i uciekam spać. Dobrej nocy. Pozdrawiam.

  1. Szanowna Pani Natalio

   Z ochotą Pani pomogę, jednakże, aby to uczynić potrzebuję jeszcze paru dodatkowych informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Pani po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

   1. Witam serdecznie.
    Panie Adwokacie jeszcze jedna sprawa zanim skontaktuje się z Panem telefonicznie, żeby najpierw mógł się Pan z nią zapoznać i łatwiej było rozmawiać.
    18 października 2018 roku jadąc jako pasażerka w aucie z chłopakiem zostaliśmy zatrzymani do kontroli. Policjanci po sprawdzeniu nas w systemie zobaczyli że byłam karana. Zapytali czy mamy coś przy sobie. Chodzilo o narkotyki. Odpowiedzielismy że nie mamy narkotyków. A w kurtce miałam sreberko do którego wcześniej w domu sama osobiście wsypałam kilka produktow spożywczych codziennego użytku(cukier, proszek do pieczenia i kwasek cytrynowy). Ktoś mnie o to poprosił nie wnikalam do czego mu było to potrzebne ale to mało istotne w tej sprawie.
    Oddałam to sreberko sama dobrowolnie chociaż mogłam to schować i po sprawie ale wiedziałam że nie ma tam nic za co mogłabym odpowiadać więc nie kombinowałam. Zapytali co to to pwoiedzial co się tam znajduje. Zaczęli się śmiać i pwoiedziali że jedziemy na komendę bo oni nie mają pewności co to jest. To powiedzialam że wystarczy powachac czy też przyjrzeć się temu. Pwoiedzieli że nie. Musi to zbadać technik testerem. Dodam że byłam w siódmym miesiącu ciąży. Założyli mi kajdanki i pojechałam z nimi na posterunek.
    Na posterunku złożyłam zeznania spisali protokół zatrzymania i oczywiście zrobili rewizje osobista żeby być pewnym że nie mam nic przy sobie. Po godzinie zapytałan czy długo jeszcze to potrwa ponieważ jestem w ciąży i jestem zmęczona i chce odpocząć. Przyszedł policjant i pwoiedzial że musimy czekać aż specjalnie przyjedzie technik z testerem z innego powiatu bo oni nie mają. Po długich czterech godzinach czekania w strasznych warunkach bez wody do picia siedziałam z policjantami w pomieszczeniu w którym przechowuje się wszystko co zqtrzymane podczas kontroli. W końcu przyjechal technik. Ucieszyłam się. Dali mu to sreberko i je otworzyl. Zaczął się śmiać i zapytal czy po to sciagali go taki świat drogi. Przecież gołym okiem widać co to jest. Jeszcze to spróbował na palec. Zaczął to badać. Było tego chyba 1.7 g o ile dobrze pamiętam. Po badaniu wyskoczyła mu jakas nazwa związku. Powiedział że to nie są żadne narkotyki i nie ma tam żadnych substancji prawnie zabronionych. I że co oni odpierd… Trzymając mnie tam pół dnia w zaawansowanej ciąży gdzie już danwo mogli stwierdzić co to jest.
    Byłam padnieta i wykonczona. Ale na szczęście Ucieszyłam się że już koniec. Poszliśmy na górę policjant spisał cały protokół użycia testera na nowo moje zeznania i napisał że nie było tam żadnych substancji prawnie zabronionych czyli jest po sprawie. Podpisalam to i w końcu mogłam jechać do domu. Przeprosili mnei za to.
    Ale wtedy nie wiedziałam że najgorsze przeede mną. Jakiś tydzień czy dwa później dostałam pismo do domu o dopuszczeniu dowodu do badania laboratoryjnego. Nie wysłali go policjanci którzy prowadzili wcześniej to postępowanie. Był to policjant ktoemeu nie udało się skazać mojego byłego chlopaka w pewnej sprawie. Byłam wystraszona nie wiedziałam o co chodzi. Przecież moja sprawa już się zakończyła. Zadzwonil do mnie policjant ten sam i powiedział że mam przjechac na komisariat bo na do mnie kilka pytan. Pwoiedzialan że nie. Nie mam prawa jazdy jest śnieg a ja w ciąży nie będe nigdzie jeździć bo zle się czuje. Nie rozumiał. Pwoiedzial że mam się nie bać bo to nic złego i że dotyczy to tego co miałam przy sobie. Pwoiedzialam ze ta sprawa jest już zakończona i co Pan wymysla i naraża mnie i dzirkco na stres. Przyszło kolejne pismo od niego. Ze to co miałam to nowa substancja psychotropowa o wadze 0.909. 0.908 czegoś tam i 0.01 metamfetaminy. Pomyślałam o nie. Zabije ich. Dobrze wiedzą że mam zawiasy w co oni chcw mnie wrobic. Tego co miałam bylo dużo ponad gram a tego co przysłali pismo 0.909 więc logiczne ze to nie moje. Zadzwonilwm do niego i zapytalam co on odwala. Ze to są serio jakieś jaja chyba. Pwoiedzial że mam przyjechać wyjaśnimy to. Mam być za kilka dni.
    Ale nie zdążyłam. Pojechałam rodzic. Na mój czas pobytu w szpitalu pod koniec grudnia wydzwanial do mojego byłego gdzi ja jestem dlaczego nie dojechałwn i że wysle po mnie policje. Pwoiedzial że jestem w szpitalu bo urodziłam. A on na to że jak wyjdę to mam od razu przyjechać bo Konvsy się rok i musi zamknąć sprawę. Powiedział że przekaze mi. Tragedia. Przyjechal do szpitala mój były i mówi mi ze ten nie odpuszcza i muszę twm być. Tłumacze mu ze nie jadę tam bo dla mnie jest po sprawie. Po kilka dniach wyszłam dzwoni do mnie policjant że mam przyjechać podpisze tylko grzywne 500zl zw posiadanie tego czegoś co nie było moje bo prokurator się zgodził i mam święty spokój. Nie ukrywam że miałam dość. Na okrągło jakieś problemy za nic. Masakra. Zmęczonq porodem pojechałam. Ledwo zylam i kontaktowalam. Bałam się tam być. Musiałam zostawić tygodniowe dziecko i tam jechac w dodatku cięta w kroczu gdzie przez sześć tyg w dodatku w zime nie powinnam wychodzic a domu dla swojego zdrowia. Mówię mu nq miejscu że to co miałam nie były narkotyki a on ze właśnie były. Ale nieistotne. Niech mi pani tu podpisze samoukqranie grzywna 500zl i będzie pani miała z glowy. Chciało mi się płakać. Dlaczego mam odpowiedziec za cos czego nie zrobiłam przeciez mnie zamkną. Spokojnie. Ma Pani art 62 paragraf 1 w zawiasach ja specjalnie dałem pani art 62 2 zbey pani nie miała problemow. Powiedziałwm mu ze nie ma znaczenia paragraf liczy się to ze kolejny raz ten sam artykuł. Nie miałam siły się wyklocac. Podpisalam pojechałam do domu gdzie czekało na mnie dziecko.
    I tu dopiero się zaczęło. Jakis czas później pismo z sądu. Ze sąd nie zgodził się na grzywnę bo mam wyrok w zawieszeniu z tego artykułu. Pomyślałam że nie wierzę poprostu. Wydał wniosek o posiedzeniu o wydanie wyroku skazujacego dla mnie zamiast tej grzywny. Myślałam wtedy że umrę poprostu. Co ja Mam zrobić. Dlaczego to się dzieje wszystko. Za co to. Kolejne pismo z sądu że odbędzie się rozprawa główna. Nie poszlam bo miałam zle wspomnienia i doświadczenia z wcześniejszej sprawy o prawo jazdy. Mają człowieka za nic poprostu. Po jakims czasie dostałam pismo. 980zl grzywny i 1600zl kosztów sądowych. Mówię co?! Przeciez na grzywne 500 się nie zgodził bo mam zawiasy a na 980 i koszty czyli 2500zl Bez problemu. O co tutaj chodzi. Nic już nie rozumiem.
    Mam malutka córeczke która ma 11 miesięcy i wychowuje ja sama. Odkad się urodziła zamiast skupić się na jej wychowaniu to ja wariuje poprostu. Głowa mi pęka. Mam 25 a przeszłam tyle co pewnie nawet niektóry emeryta nie doświadczył. Mam tyle tych problemów ze nie wiem już za co się zabrać. Z dwa tygodnie temu przyszli po mnie policjanci z nakazem doprowadzenia mnie do aresztu za niesplaconq grzywne 1480 zł za niby jazdy pod wpływem. Musiałam przy nich robić przelew z konta bo inaczej musiałabym iść siedzieć na 2 miesiące i 3 dni. Tydzień temu przyszlo mi pismo ze 17 grudnia mam sprawę o wydanie wyroku zastępczego kary pozbawienia wolności za niesplacona grzywne 980zl. Jeżeli chce nie pójść siedzieć zwolni mnie z tego tylko spłacenie całości grzywny plus kosztów sądowych 2500zl. Innego wyjścia nie ma. Powiedziałam że nie. Tak nie może być. Poprostu uwzieli się na mnie widzą że nie reaguje więc sobie zadziałaja. Do tej sprawy mam miesiąc więc jest czas żeby coś zrobić. Ja sama nie zrobię nic bo nie mam mocy prawnej. A napewno kolejny Raz nie odpowiem za coś czego nie zrobiłam. Panie Adwokacie zwracam się do Pana bo jestem naprawdę klebkiem nerwow. Praktycznie rok zycia mojej córeczki przeleciał mi Między palcami nie wiem nawet keidy. Tak jest jak nie mozba się cieszyx życiem i żyć spokojnie tylko ma się głowę pełna zmartwień i dosyć wszystkiego. Co ja mam zrobić w tej sprawie. Dlaczego tak daleko to Zabrnelo. Przecież jest na policji protokół zatrzymania z tego dnia i wynik badania testerem. Dlaczego oni tak ryzykuja gdy są dowody świadczące o mojej niewinności. A i jeszcze jedno mi się przypomnialo. Parę miesięcy temu dostałam też pismo ze znalezisko znalezione przy mnie uleglo zniszczeniu w depozycie czy czemuś tam bo czasami tak się dzieje. To tyle Panie Adwokacie. Proszę mi pomóc. Bardzo dziękuję i pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.

 20. Witam serdecznie.
  Panie Adwokacie jeszcze jedna sprawa zanim skontaktuje się z Panem telefonicznie, żeby najpierw mógł się Pan z nią zapoznać i łatwiej było rozmawiać.
  18 października 2018 roku jadąc jako pasażerka w aucie z chłopakiem zostaliśmy zatrzymani do kontroli. Policjanci po sprawdzeniu nas w systemie zobaczyli że byłam karana. Zapytali czy mamy coś przy sobie. Chodzilo o narkotyki. Odpowiedzielismy że nie mamy narkotyków. A w kurtce miałam sreberko do którego wcześniej w domu sama osobiście wsypałam kilka produktow spożywczych codziennego użytku(cukier, proszek do pieczenia i kwasek cytrynowy). Ktoś mnie o to poprosił nie wnikalam do czego mu było to potrzebne ale to mało istotne w tej sprawie.
  Oddałam to sreberko sama dobrowolnie chociaż mogłam to schować i po sprawie ale wiedziałam że nie ma tam nic za co mogłabym odpowiadać więc nie kombinowałam. Zapytali co to to pwoiedzial co się tam znajduje. Zaczęli się śmiać i pwoiedziali że jedziemy na komendę bo oni nie mają pewności co to jest. To powiedzialam że wystarczy powachac czy też przyjrzeć się temu. Pwoiedzieli że nie. Musi to zbadać technik testerem. Dodam że byłam w siódmym miesiącu ciąży. Założyli mi kajdanki i pojechałam z nimi na posterunek.
  Na posterunku złożyłam zeznania spisali protokół zatrzymania i oczywiście zrobili rewizje osobista żeby być pewnym że nie mam nic przy sobie. Po godzinie zapytałan czy długo jeszcze to potrwa ponieważ jestem w ciąży i jestem zmęczona i chce odpocząć. Przyszedł policjant i pwoiedzial że musimy czekać aż specjalnie przyjedzie technik z testerem z innego powiatu bo oni nie mają. Po długich czterech godzinach czekania w strasznych warunkach bez wody do picia siedziałam z policjantami w pomieszczeniu w którym przechowuje się wszystko co zqtrzymane podczas kontroli. W końcu przyjechal technik. Ucieszyłam się. Dali mu to sreberko i je otworzyl. Zaczął się śmiać i zapytal czy po to sciagali go taki świat drogi. Przecież gołym okiem widać co to jest. Jeszcze to spróbował na palec. Zaczął to badać. Było tego chyba 1.7 g o ile dobrze pamiętam. Po badaniu wyskoczyła mu jakas nazwa związku. Powiedział że to nie są żadne narkotyki i nie ma tam żadnych substancji prawnie zabronionych. I że co oni odpierd… Trzymając mnie tam pół dnia w zaawansowanej ciąży gdzie już danwo mogli stwierdzić co to jest.
  Byłam padnieta i wykonczona. Ale na szczęście Ucieszyłam się że już koniec. Poszliśmy na górę policjant spisał cały protokół użycia testera na nowo moje zeznania i napisał że nie było tam żadnych substancji prawnie zabronionych czyli jest po sprawie. Podpisalam to i w końcu mogłam jechać do domu. Przeprosili mnei za to.
  Ale wtedy nie wiedziałam że najgorsze przeede mną. Jakiś tydzień czy dwa później dostałam pismo do domu o dopuszczeniu dowodu do badania laboratoryjnego. Nie wysłali go policjanci którzy prowadzili wcześniej to postępowanie. Był to policjant ktoemeu nie udało się skazać mojego byłego chlopaka w pewnej sprawie. Byłam wystraszona nie wiedziałam o co chodzi. Przecież moja sprawa już się zakończyła. Zadzwonil do mnie policjant ten sam i powiedział że mam przjechac na komisariat bo na do mnie kilka pytan. Pwoiedzialan że nie. Nie mam prawa jazdy jest śnieg a ja w ciąży nie będe nigdzie jeździć bo zle się czuje. Nie rozumiał. Pwoiedzial że mam się nie bać bo to nic złego i że dotyczy to tego co miałam przy sobie. Pwoiedzialam ze ta sprawa jest już zakończona i co Pan wymysla i naraża mnie i dzirkco na stres. Przyszło kolejne pismo od niego. Ze to co miałam to nowa substancja psychotropowa o wadze 0.909. 0.908 czegoś tam i 0.01 metamfetaminy. Pomyślałam o nie. Zabije ich. Dobrze wiedzą że mam zawiasy w co oni chcw mnie wrobic. Tego co miałam bylo dużo ponad gram a tego co przysłali pismo 0.909 więc logiczne ze to nie moje. Zadzwonilwm do niego i zapytalam co on odwala. Ze to są serio jakieś jaja chyba. Pwoiedzial że mam przyjechać wyjaśnimy to. Mam być za kilka dni.
  Ale nie zdążyłam. Pojechałam rodzic. Na mój czas pobytu w szpitalu pod koniec grudnia wydzwanial do mojego byłego gdzi ja jestem dlaczego nie dojechałwn i że wysle po mnie policje. Pwoiedzial że jestem w szpitalu bo urodziłam. A on na to że jak wyjdę to mam od razu przyjechać bo Konvsy się rok i musi zamknąć sprawę. Powiedział że przekaze mi. Tragedia. Przyjechal do szpitala mój były i mówi mi ze ten nie odpuszcza i muszę twm być. Tłumacze mu ze nie jadę tam bo dla mnie jest po sprawie. Po kilka dniach wyszłam dzwoni do mnie policjant że mam przyjechać podpisze tylko grzywne 500zl zw posiadanie tego czegoś co nie było moje bo prokurator się zgodził i mam święty spokój. Nie ukrywam że miałam dość. Na okrągło jakieś problemy za nic. Masakra. Zmęczonq porodem pojechałam. Ledwo zylam i kontaktowalam. Bałam się tam być. Musiałam zostawić tygodniowe dziecko i tam jechac w dodatku cięta w kroczu gdzie przez sześć tyg w dodatku w zime nie powinnam wychodzic a domu dla swojego zdrowia. Mówię mu nq miejscu że to co miałam nie były narkotyki a on ze właśnie były. Ale nieistotne. Niech mi pani tu podpisze samoukqranie grzywna 500zl i będzie pani miała z glowy. Chciało mi się płakać. Dlaczego mam odpowiedziec za cos czego nie zrobiłam przeciez mnie zamkną. Spokojnie. Ma Pani art 62 paragraf 1 w zawiasach ja specjalnie dałem pani art 62 2 zbey pani nie miała problemow. Powiedziałwm mu ze nie ma znaczenia paragraf liczy się to ze kolejny raz ten sam artykuł. Nie miałam siły się wyklocac. Podpisalam pojechałam do domu gdzie czekało na mnie dziecko.
  I tu dopiero się zaczęło. Jakis czas później pismo z sądu. Ze sąd nie zgodził się na grzywnę bo mam wyrok w zawieszeniu z tego artykułu. Pomyślałam że nie wierzę poprostu. Wydał wniosek o posiedzeniu o wydanie wyroku skazujacego dla mnie zamiast tej grzywny. Myślałam wtedy że umrę poprostu. Co ja Mam zrobić. Dlaczego to się dzieje wszystko. Za co to. Kolejne pismo z sądu że odbędzie się rozprawa główna. Nie poszlam bo miałam zle wspomnienia i doświadczenia z wcześniejszej sprawy o prawo jazdy. Mają człowieka za nic poprostu. Po jakims czasie dostałam pismo. 980zl grzywny i 1600zl kosztów sądowych. Mówię co?! Przeciez na grzywne 500 się nie zgodził bo mam zawiasy a na 980 i koszty czyli 2500zl Bez problemu. O co tutaj chodzi. Nic już nie rozumiem.
  Mam malutka córeczke która ma 11 miesięcy i wychowuje ja sama. Odkad się urodziła zamiast skupić się na jej wychowaniu to ja wariuje poprostu. Głowa mi pęka. Mam 25 a przeszłam tyle co pewnie nawet niektóry emeryta nie doświadczył. Mam tyle tych problemów ze nie wiem już za co się zabrać. Z dwa tygodnie temu przyszli po mnie policjanci z nakazem doprowadzenia mnie do aresztu za niesplaconq grzywne 1480 zł za niby jazdy pod wpływem. Musiałam przy nich robić przelew z konta bo inaczej musiałabym iść siedzieć na 2 miesiące i 3 dni. Tydzień temu przyszlo mi pismo ze 17 grudnia mam sprawę o wydanie wyroku zastępczego kary pozbawienia wolności za niesplacona grzywne 980zl. Jeżeli chce nie pójść siedzieć zwolni mnie z tego tylko spłacenie całości grzywny plus kosztów sądowych 2500zl. Innego wyjścia nie ma. Powiedziałam że nie. Tak nie może być. Poprostu uwzieli się na mnie widzą że nie reaguje więc sobie zadziałaja. Do tej sprawy mam miesiąc więc jest czas żeby coś zrobić. Ja sama nie zrobię nic bo nie mam mocy prawnej. A napewno kolejny Raz nie odpowiem za coś czego nie zrobiłam. Panie Adwokacie zwracam się do Pana bo jestem naprawdę klebkiem nerwow. Praktycznie rok zycia mojej córeczki przeleciał mi Między palcami nie wiem nawet keidy. Tak jest jak nie mozba się cieszyx życiem i żyć spokojnie tylko ma się głowę pełna zmartwień i dosyć wszystkiego. Co ja mam zrobić w tej sprawie. Dlaczego tak daleko to Zabrnelo. Przecież jest na policji protokół zatrzymania z tego dnia i wynik badania testerem. Dlaczego oni tak ryzykuja gdy są dowody świadczące o mojej niewinności. A i jeszcze jedno mi się przypomnialo. Parę miesięcy temu dostałam też pismo ze znalezisko znalezione przy mnie uleglo zniszczeniu w depozycie czy czemuś tam bo czasami tak się dzieje. To tyle Panie Adwokacie. Proszę mi pomóc. Bardzo dziękuję i pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.

 21. Czytałem tekst powyzej jak i inne wypowiedzi prawników w temacie badań krwi na obecność THC i THCCOOH i jednej rzeczy nie rozumiem. Jezeli we krwi wykryte zostanie samo THC COOH bez obecności aktywnego THC to taka sprawa teoretycznie nie kwalifikuje się ani na wykroczenie ani przestępstwo?

 22. Co mam zrobić by nie stracić kategorii C i E jestem kierowcą zawodowym a zatrzymany byłem samochodem osobowym . Chciałbym również nie stracić kategorii B gdyż zażywałem narkotyki dobę przed zatrzymaniem

 23. Gdzie mogę się udać o profesjonalna pomoc w Koszalinie gdyż funkcjonariusze popełnili szereg błędów. I czy mogli już mi zabrać prawo jazdy bez wyniku badania krwi tylko po teście w moczu.

  1. Szanowny Panie Arkadiuszu

   Aby Panu pomóc oraz udzielić jak najbardziej trafnej porady odnoszącej się do Pana sytuacji potrzebuję dodatkowych informacji dotyczących Pana sprawy, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 24. Sąd oddał prawo jazdy uzasadniając, że testy ze śliny nie dają pewności czy narkotyki w ogóle zostały spożyte ale były robione wyniki z krwi czy prawo jazdy może zostać ponownie cofnięte na podstawie badań z krwi ?

 25. Witam. Dziś robiłem badania psychotechniczne i lekarskie by odzyskać prawo jazdy kat. AM ( zostałem zatrzymany pod wpływem alkoholu) Wszystkie badania przeszły pomyślnie. Lecz na końcu zostałem skierowany na badania moczu na THC. Paliłem dzien wcześniej (palę często) Co mi grozi gdy wykryją THC w moczu?
  Czy badania będą unieważnione? (wydałem trochę pieniędzy więc szkoda by było) Czy będzie potrzebna jakąś terapia?
  Dziękuję za odpowiedz

 26. Dzień dobry Panie Slawomirze niemiecka policja zatrzymała mnie do kontroli dali test na mocz wyszło thc nie paliłem nic od 3 dni pobrali krew i kazali czekać na wyniki teraz moje pytanie czy mogą zabrać mi prawo jazdy polskie i czy jak zabiorą to będę miał też zakaz prowadzenia po polsce czy tylko po Niemczech

  1. Szanowny Panie Adrianie

   Niestety nie znam się na regulacji niemieckiej, ale niestety ryzyko, iż zatrzymają Panu prawo jazdy, które zostanie wysłane do organu, który go wydawał i raczej zakaz będzie obowiązywał zarówno na Polskę, jak i Niemcy.

   Pozdrawiam

   1. Jeżeli nie paliłem od 3 dni to raczej aktywnego thc nie będzie we krwi czy będę mógł się odwołać do polskiego sadu żeby mi nie zabierali prawa jazdy? Dodam że policjant niemiecki uwierzył mi że nie jestem obecnie pod wpływem i potwierdził to lekarz który przybył na miejsce

    1. Szanowny Panie Adrianie

     Trudno jest mi jednoznacznie określić czy nie będzie aktywnego stężenia, ponieważ to zależy przede wszystkim od Pana metabolizmu oraz od ilości zażytego środka. W Pana sytuacji będzie Pan podlegać pod prawo Niemieckie, a więc co do zasady nie będzie możliwości odwołana się do sądu polskiego. Niemniej zalecam skontaktować się z adwokatem, który działana na terenie Niemiec i który zna się na prawie niemieckim, być może on będzie wstanie Panu szerzej pomóc.

     Pozdrawiam

 27. Witam Panie Sławomirze, w zeszłym tygodniu zostałem zatrzymany za jazdę pod wpływem marihuany(jednego jointa- slim mniej więcej 3-3.5h przed pobraniem krwi). W jakim czasie spada stężenie thc (z tych 200ng/ml zaraz po zapaleniu) ? Jestem jeszcze przed przesłuchaniem, jaką linie obrony przyjąć? Wcześniej karany nie byłem (zostałem złapany za posiadanie 0.7 wymieszane z tytoniem ale prokurator umorzył sprawę ). Pozdrawiam serdecznie

  1. Szanowny Panie Mateuszu

   1. Co do zasady po godzinie od zapalenia stężenie spada o około połowę, tak, by po około 3, 4 godzinach oscylowało w okolicach kilkunastu, kilku ng/ml. Oczywiście to są ogólnikowe wyliczenia, ponieważ czas metabolizmy środka odurzającego zależy przede wszystkim od właściwości i warunków osobistych osoby, która go przyjmowała;

   2. Natomiast, aby Panu pomóc oraz udzielić jak najbardziej trafnej porady odnoszącej się do Pana sytuacji potrzebuję dodatkowych informacji dotyczących Pana sprawy, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 28. Witam Panie Sławomirze
  Od jakiegoś czasu borykam się z nadwagą. Znajomy polecił mi lek Adipex zawierający fentarmine stosuję już do 2 tygodnie jedna tabletka dziennie z tego co wiem lek ten jest zakazany w Polsce legalny jeszcze tylko w Czechach ja kupiłem przez internet .. teraz moje pytanie czy ma pan może wiedzę czy narkotesty stosowane przez policję też wykrywają taki środek i jak to może być zaklasyfikowane czy może zostać mi odebrane prawo jazdy z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

  1. Szanowny Panie Michale

   Oczywiście, istnieje ryzyko, że taki środek zostanie wykryty, jednakże nie koniecznie jako fentarmine. Może być tak, że narkotest pomyli ten środek z innym środkiem odurzającym co i tak spowoduje, że zostanie Pan przewieziony na pobranie krwi i jeżeli po jej przebadaniu wyjdzie jego znaczna ilość może to spowodować postawienie Panu zarzutów, a w konsekwencji zatrzymanie prawa jazdy.

   Pozdrwiam

   1. Dzień dobry
    Czy jeśli wykryto mi we krwi amfetamine i thc( jeszcze nie wiem w jakich ilościach). Brałem to dzień wcześniej w nie dużych ilościachod spożycia minęło 16h.
    Prowadziłem motocykl. Czy jest możliwość zachowania prawa jazdy na kat. B. Zabranie jedynie kat A? Zabranie kat B odbierze mi prawko zarobku i dojazdu do pracy. Czy jest na to szansa?

    1. Szanowny Panie Marcinie

     1. Oczywiście, istnieje taka możliwość, jednakże należy dobrze się przygotować, aby to uzyskać . Co do zasady sąd powinien orzekać zakaz prowadzenia pojazdów na kategorię, którą popełniło się czyn;

     2. W sytuacji zainteresowania pomocą z naszej strony, zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

     Pozdrawiam

  2. Witam ! Zapaliłem jednego jointa na dwie osoby, nie spaliliśmy go do końca bo zostało z niego .Zapalilem około godziny 5 .Zatrzymala mnie Policja po 20 po 22 zostałem zawieziony na krew .Pierwszy raz w życiu tego spróbowałem .Od momentu zapalenia minęło 17 godzin .Zatrzymano mi prawo jazdy .Co mi grozi ?

   1. Szanowny Panie Mx

    wszystko zależy od stężenia stwierdzonego we krwi. W zależności od stężenia może Pan odpowiadać z art. 87 KW i wtedy grozi Panu grzywna do 5.000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat lub z art. 178a KK i wtedy grozi Panu kara grzywny, kara ograniczenia wolności i pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat i świadczenie na Fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5.000 zł.

    Jeżeli potrzebuje Pan pomocy w przedmiotowej sprawie to zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

    Pozdrawiam

 29. Dzien dobry
  Wczoraj zlapala mnie policja za prędkość.
  Bylem w delegacji od godziny 6 rano do 21 kiedy wracalem już do domu zostalem zatrzymany.
  Pan powiedział ze kiedys mialem coś związane z narkotykami dziwnie wygladam I idziemy na testy.
  Zaprosił mnie do auta i dał tester.
  Lizalem to z 6minut potem włożył go do jakiegos urządzenia I po 5 minutach wyszedł wynik.
  Powiem tak dzien wczesniej palilem marichuanie a amfetamine bralem dawnoz 2 tygodnie temu sporadycznie za namowa kolegi, ogolnie nie biorę amfetaminy.
  Marichuanie pale często praktycznie codziennie.

  Na teście wyszedł wynik pozytywny na tylko amfetamine A na inne środki nie. Byłem mega zaskoczony.
  Zabrali mnie na krew i zabrali mi prawko.
  Ogolnie biorę ibuprofem, ketonal bo często boli mnie glowa I odżywki na silownie bo cwicze.
  Teraz mam pytanie.
  Czy jest sie czym przejmować ? bo skoro wyszla mi amfetamina a ja jej nie bralem to na krwi wyjdzie ze to nie amfa I będzie po sprawie
  Czy raczej będą chcieli mi wbic cokolwiek żebym dostał jakas kare
  Proszę o poradę

  1. Szanowny Panie Krzysztofie

   Aby Panu pomóc oraz udzielić jak najbardziej trafnej porady odnoszącej się do Pana sytuacji potrzebuję dodatkowych informacji dotyczących Pana sprawy, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428.

   Pozdrawiam

 30. Dzień dobry.
  4 stycznia złapali męża po spożyciu amfetaminy. Był robiony test sliny i wykryto że jest to amfetamina. Potem badanie krwii, wyniki nie znany. Dołek. Wyjście z dołka i zero informacji co dalej.. do dnia dzisiejszego cisza. Co można zrobić? Jak się dowiedzieć co z tym wszystkim dalej. Prawo jazdy jest nam potrzebne bo prowadzimy sklep.

  1. Szanowna Pani Anko

   1. Przede wszystkim zalecam skontaktować się z jednostką policji, która dokonała zatrzymania Pani męża celem ustalenia policjanta prowadzącego sprawę, numer telefonu do niego oraz sygnaturę sprawy, a następnie należy się z nim skontaktować i ustalić na jakim etapie jest sprawa, czy przyszła opinia biegłego, jakie czynności planuje podejmować w sprawie, czy wysłał do sądu lub do prokuratury wniosek o zatrzymanie prawa jazdy, itd.;

   2. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji w sprawie zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Pani po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783 031 273.

   Pozdrawiam

 31. Dzień dobry!
  24 stycznia zatrzymano mnie po amfetamine i poddano najpierw testu śliny a następnie krwi (minęło 6h od zarzycia). 22 kwietnia dostałem telefon z policji że przyszły moje wyniki krwi i mam się stawić 30 kwietnia. Czy taki długi okres oczekiwania na wyniki może wnieść coś do sprawy? Co mi tak naprawdę grozi? Nie byłem wcześniej karany, prawo jazdy zostało zatrzymane 24 stycznia a 24 lutego zostałem wezwany do odebrania go z prokuratury.

  1. Szanowny Panie Janie

   1. To zależy przede wszystkim jakie stężenie środka odurzającego zostało stwierdzone w Pana krwi. Ponieważ za wykroczenie i za przestępstwo grożą różne kary. Dodatkowo to jaką karę Pan otrzyma będzie zależało też od Pana postawy w sprawie, od tego jakiej treści złoży Pan wyjaśnienia, itd.;

   2. Jeżeli chciałaby Pan uzyskać więcej informacji w sprawie zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783 031 273.

   Pozdrawiam

 32. Zostałem zatrzymana przez policje na teście wyszło thc amfetamina i metaanfetamina popalalem od czasu do czasu i to samo z metaanfetamina tego dnia co się poruszalem nie bralem nic i obawiam sie na dodatek tez mam posiadanie nie wielkiej ilosc 3g suszu dobrowolne poddanie sie karze 3 lata zakaz i 10 tysiecy grzywne nie bylem karany nie miałem wszesniej problemow z prawem na co mogę liczyc w sadzie wyniku z krwi nie ma jeszcze a prokurator nie chce mi wydac prawa jazdy do czasu zakonczenia sprawy sadowej chociaz bylem informowany ze po 30 dniach prawojazdy dostane

  1. Witam!

   Aby jak najlepiej Panu doradzić potrzebujemy dodatkowych informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

   Pozdrawiam

 33. Witam w marcu zatrzymano mnie do kontroli zrobili test na obecność narkotyków wyszło im amfetamina co wcześniej nie brałem w wyniku czego wzieli mnie na badania krwi i zatrzymali mi prawo jazdy po dwóch miesiącach zadzwonili do mnie z policji w celu złożenia wyjaśnień tam okazało się że miałem we krwi thc zapropowano mi dobrowolne przyznawanie się do winy w wyniku czego dostałem 5000 tysięcy kary i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na 3 lata zgodziłem się czy mam szansę się odwołać o złagodzenie kary bardzo mi zależy na prawku muszę jakoś dojeżdżać do roboty mam dwójkę małych dzieci żona nie ma prawka bardzo proszę o poradę w sprawie

  1. Szanowny Panie Grzegorzu

   Jak najbardziej ma Pan szansę, jednakże, aby jak najlepiej Panu doradzić potrzebujemy dodatkowych informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

   Pozdrawiam

 34. Witam.
  Chciałem zapytać czy brak woreczka żółciowego (chirurgiczne usunięcie go z powodu kamicy -cholecystektomia ) może mieć wpływ na wynik testu stężnia THC we krwi ? Pytam ponieważ po zabiegu dowiedziałem się od lekarza prowadzącego że trzeba uważać na wiele rzeczy, pomijając ścisłą dietę mówił między innymi że zmienia się całkowicie metabolizm organizmu i wiele leków (i tu pytanie czy może też THC jako substancja również metabolizowana w organiźmie) wydłuża swój okres półtrwania (jest to czas w którym stężenie substancji we krwi zmniejszy się do połowy przyjętej dawki wartości początkowej) w organizmie nawet kilkukrotnie, więc trzeba uważać. Niestety miałem przygodę po stłuczce że zostałem zbadany na stężenie narkotyków we krwi i o dziwo mimo tego ze minęło wiele czasu od palenia stężenie THC we krwi było wysokie. Zastanawiam się czy ten fakt mógł mieć związek z zaistniała sytuacją. Bardzo byłbym wdzięczny o uzyskanie odpowiedzi i oraz o ewentualne źródła do tych informacji. Niestety biegli na rozprawie pomimo wyraźnego pytania o tą zależność całkowicie pominęli ten wątek a w uzasadnieniu wkleili nieistotne informacje z ulotek medykamentów oraz innych źródeł nic nie wnosząc do tematu. Więc odpowiedź brzmiała ani tak ani nie. A wyrok był bardzo, bardzo surowy. Obecnie czekam na apelację.
  Dziękuję.

  1. Szanowny Panie Piotrze,

   zadane przez Pana pytanie jest bardzo szczegółowe i winno być kierowane do specjalistów w zakresie toksykologii. Na metabolizm środków odurzających ma wpływ wiele czynników między innymi wiek, waga, osobiste predyspozycje czy też stan zdrowia. Jeżeli usunięcie woreczka żółciowego ma wpływ na ogólny metabolizm, to z całą pewnością wpłynie też na metabolizm środków odurzających. Niestety nie jestem w stanie podać tutaj żadnych materiałów źródłowych, gdyż jak wskazałem w tym temacie powinni wypowiedzieć się specjaliści biegli z zakresu toksykologii. W Pana przypadku należałoby rozważyć zlecenie prywatnej opinii biegłego, który wypowiedziałby się w tym temacie i następnie na podstawie wniosków tej prywatnej opinii kierować stosowne wnioski w ramach postępowania sądowego.

   Jeżeli potrzebuje Pan pomocy w ramach toczącego się postępowania to zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

   Pozdrawiam

 35. Witam. Dnia 28 Sierpnia zostałem zatrzymany przez Policję do kontroli drogowej. Podczas zatrzymania przyznałem się że paliłem marihuanę tego samego dnia kilka godzin wcześniej. Przy sobie posiadałem ok. 4 gramy marihuany którą też dobrowolnie oddałem. Zostało mi zrobione badanie krwi (Nie mam jeszcze wyników ale nic innego nie wyjdzie na badaniu). Prawo jazdy zostało mi zatrzymane gdyż sam przyznałem się do tego że paliłem. Nigdy nie byłem karany prawo jazdy mam od ok. 6 Miesięcy. Czy w moim przypadku mogę liczyć na złagodzenie kary?

 36. Szanowny Panie Oskarze,

  z przedstawionego przez Pana opisu wynika, że sprawa będzie prowadzona w kierunku przestępstwa z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania narkotyków oraz w kierunku wykroczenia lub przestępstwa jazdy po użyciu/pod wpływem narkotyków. To czy jazda po środkach odurzających zostanie zakwalifikowana jako wykroczenie czy przestępstwo zależy od stężenia tych środków w organizmie, które zostanie ustalone przez biegłego na bazie pobranej od Pana krwi. Od stężenia też zależy czy w sprawie (jeżeli zakwalifikowana zostanie na przestępstwo) będzie możliwość walczenia o tzw. warunkowe umorzenie postępowania, co będzie dla Pana bardziej korzystne niż minimalna kara za przestępstwo (czyli grzywna/ograniczenie wolności/pozbawienie wolności, 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów i 5.000 zł świadczenia na Fundusz).

  Jeżeli potrzebuje Pan pomocy w ramach toczącego się postępowania to zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697248428 lub 783031273.

  Pozdrawiam

 37. W przypadku zatrzymania dokumentow – thc na narkotescie, czekamy na stezenie we krwi, po 30 dniach wystepuje o oddanie dokumentow bo sprawa nie zostala w tym terminie wyjasniona. Czy w takim razie jesli sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdow np na 12 mc, to ten pierwszy mc juz sie wlicza,czy 12 mc od wyroku sadu

  1. Szanowna Pani Urszulo

   Do zakazu prowadzenia pojazdów wlicza się okres rzeczywistego zatrzymania prawa jazdy, a więc tak długo jak prawo jazdy będzie zatrzymane na czas trwania sprawy to ten czas powinien zostać zaliczony na poczet ewentualnego zakazu prowadzenia pojazdów.

   Pozdrawiam

 38. Witam, Miesiąc temu zatrzymali mnie za brak pasow i znaleźli 0.33g w aucie po czym zrobili badanie krwi na obecność THC. Badanie krwi wykazało 1.68 ng/ml. Z pana artykułu wynika ze to poniżej wartości uznawanej za wykroczenie mimo tego „niezalezny podmiot” wykonujący badania stwierdził ze jest to równowartość między 0.2 a 0.5 promila (wystarczająco żeby było wykroczenie ale za mało na przestępstwo) ale nie określił dokładnie ile to promili. Czy jest to błąd toksykologa, blef czy tak rzeczywiście jest? Dodam ze nie palilem nic w ten dzień co mnie złapali i wykonali badanie około 15:00 a spalilem jedynie 2 lufki dzień wcześniej okolo godziny 21. Kara to 8 miesięcy bez prawa jazdy oraz 1000zl za jazdę pod wpływem (nie licząc 1200zl kary za posiadanie 0.33g). Nie chce za bardzo przyznawać się do jazdy pod wpływem bo nigdy tego nie zrobiłem ani nawet nie jeździłem na kacu ale boje się jeśli nie poddam sie dobrowolnej karze to sprawa pójdzie do sądu a tam może być tylko gorzej. Czy moje stężenie rzeczywiście jest tak wysokie czy poprostu ktoś w policji stara się o premie i dokłada wszelkich starań żeby wlepić mi ta karę? Dodam tylko ze nie byłem karany, nie znaleziono u mnie nigdy narkotyków a odkąd mam prawko (8 lat) to miałem tylko jedna stłuczkę i to nie ze swojej winy. Pozdrawiam

  1. Ps, jakby tego było mało dzień po zatrzymaniu dowiedziałem się ze moja partnerka jest w ciąży (jest teraz na moim utrzymaniu), dla babci dowożę węgiel raz w tygodniu + Stracilem dorywcza prace do której musiałem dojeżdżać nie mówiąc już o tym ze teraz w dobie koronawirusa calkowicie zawezylo mi się pole manewru jeśli chodzi o znalezienie pracy na utrzymanie a co dopiero mówiąc o spłaceniu kar (jesli dolicza mi badania krwi oraz próbek thc to wyjdzie łącznie +3000zl)

  2. Szanowny Panie Alaskan

   1. Podając wartość stężenie przy wykroczeniu dodałem zwrot „co do zasady”, co oznacza tyle, że z reguły poniżej określnego w artykule stężenie sprawa powinna zostać umorzona, niemniej biegły mógł np. stwierdzić, że mając na uwadze czas jaki upłynął od daty zatrzymania do daty pobrani krwi to w momencie zatrzymania stężenie musiało być wyższe, a tym samym mogło podlegać pod wykroczenie. Jeżeli Pan nie zgadza się z treścią opinii w takim razie przed sądem na pewno trzeba wnioskować o dopuszczenie dowodu z uzupełniającej opinii biegłego celem zdania mu odpowiednich pytań przede wszystkim celem wyjaśnienia na jakiej dokładnie podstawie stwierdził, iż stężenie mogło być wyższe. Na marginesie dodam, iż biegły nie jest wstanie tego dokładnie wyliczyć, ponieważ w tego rodzaju sprawach biegli nie są wstanie wykonać rachunku retrospektywnego, tylko podają ogólne wyliczenia, że stężenie mogło być wyższe, ale nie podają konkretnego stężenia;

   2. W tego rodzaju sprawach biegli również nie są wstanie podać konkretnego stężenie w odniesieniu do alkoholu, tylko przedstawiają ogólne widełki od do;

   3. Sprawa i tak trafi do sądu niezależnie od tego czy podda się Pan dobrowolnie karze czy nie, ponieważ sąd musi wydać wyrok, niemniej przy takiej wysokości stężenia, jak Pan dobrze sprawę poprowadzi to istnieje szansa, że sąd np. odstąpi od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów;

   4.Jeżeli chciałaby Pan uzyskać więcej informacji w sprawie lub skorzystać z naszej pomocy zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697 248 428 lub 783 031 273.

   Pozdrawiam

 39. Witam. Czy mógłby mi Pan jakoś pomóc jakie grożą mi konsekwencje za zatrzymanie za jazdę pod wpływem amfetaminy, w przeliczeniu na alkohol to półtorej promila, miałem przy sobie jeszcze dwa gramy amfetaminy. Zostałem zatrzymany 22 sierpnia, do teraz wiem tylko że sprawa ciągle u prokuratura. Nigdy nie byłem karany, żadnych styczności z prawem, po prostu jednorazowy wybryk. A chciałbym wiedzieć chociaż, co mi grozi, najbardziej to zależy mi na tym zatrzymaniu prawa jazdy, bo pracuje tak że zawsze muszę gdzieś podjechać na awarie, a od dnia zatrzymania do teraz ciągle jestem uzależniony od kogoś i tak można powiedziec że uziemiony. Jeszcze wanze jest to że zostałem zatrzymany dzień po zarzyciu amfetaminy. I moje pytanie głównie dotyczy czy jest szansa w tej sytuacji by dostać większą karę pieniężną czy nawet jakieś zawiasy by skrócić czas zatrzymania prawa jazdy.

  1. Szanowny Panie Kamilu

   Jak najbardziej istnieje możliwość, aby uzyskać krótszy zakaz prowadzenia pojazdów, jednakże, aby wskazać Panu jak to zrobić potrzebuję dodatkowych informacji, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697 248 428 lub 783 031 273.

   Pozdrawiam

 40. Szanowny Panie mecenasie, mam pytanie. W sylwestrową noc zażyłem jedną kreskę amfetaminy(ogólnie nic nie biorę, to był jednorazowy wybryk) 9 stycznia o godzinie 22 30 policja zatrzymała mnie do kontroli drogowej i zrobiono mi narkotest, wynika z niego, że w ślinie wykryto amfetamine. Zatrzymano mi prawo jazdy oraz pobrano w szpitalu krew do badań. Czy kreska zażyta prawie 9 dni wcześniej może sprawić że stracę na długo prawo jazdy czy raczej sprawa zostanie umorzona? Dziękuję za informację.

  1. Szanowny Panie Wojciechu,

   to czy w Pana krwi zostanie wykryta amfetamina zależy od wielu czynników takich jak czystość narkotyku który Pan przyjął, Pana metabolizm, ewentualne choroby na które Pan cierpi itp. W teorii nawet po 9 dniach we krwi może zostać wykryta amfetamina. To czy straci Pan prawo jazdy i ewentualnie na jaki okres zależy od stężenia amfetaminy w Pana krwi, co zostanie ustalone przez biegłych na podstawie badania pobranej krwi. Na tym etapie, bez wiedzy jakie stężenie amfetaminy jest we krwi, nie sposób powiedzieć jakie konsekwencje Panu grożą – może się bowiem okazać, że stężenia wogóle nie będzie albo będzie tak niskie, że sprawa zostanie umorzona, ale może się również okazać, że stężenie we krwi kwalifikuje się na wykroczenie lub przestępstwo.

   Na tym etapie jednak zalecam, aby nie składał Pan żadnych wyjaśnień na policji do czasu zapoznania się z opinią biegłego toksykologa. Ponadto, jeżeli zatrzymano Panu prawo jazdy na miejscu to jeżeli policja nie uzyska opinii biegłego w terminie 30 dni to prawo jazdy powinno do Pana wrócić. Oczywiście nie powoduje to automatycznie umorzenia postępowania, a jedynie prawo jazdy jest zwracane na czas trwania postępowania, do czasu wydania wyroku.

   Jeżeli potrzebuje Pan pomocy w prowadzeniu sprawy to zapraszam do kontaktu poprzez wypełnienia formularza który wyświetli się Panu po kliknięciu na znajdujący się po prawej stronie przycisk „kontakt” lub proszę dzwonić na 697 248 428 lub 783 031 273.

   Pozdrawiam

   1. Dziękuję bardzo za informacje. Ale z doświadczenia mógłby Pan mi powiedzieć czy po 9 dniach po zażyciu jednej kreski jest duża szansa na to, że nic mi nie wyjdzie? Pozdrawiam

 41. Szanowny Panie,

  tak jak pisałem, nie da się tego określić, gdyż nie posiadam do tego odpowiednich danych. Zdarza się, że nawet po kilku dniach stężenie narkotyku nadal utrzymuje się we krwi. Należy czekać na wyniki opinii biegłego.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.